Nauka angielskiego online – nowa moda na wiedzę

W obecnych czasach nauka angielskiego online zdobywa stale rosnącą rzeszę fanów. Kursy językowe wykorzystujące nowoczesne technologie umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy zarówno bez wychodzenia z domu, jak i z każdego miejsca na świecie. Z każdym rokiem wiele prywatnych szkół poszerza swoją ofertę o dodatkowe kursy angielskiego przez internet. Warto zgłębić temat nauki zdalnej obcego słownictwa, ponieważ w nadchodzących latach to właśnie ten system może wyprzeć tradycyjne metody nauki.

Nauka angielskiego online- dla jakiej grupy wiekowej?

Lekcje angielskiego on-line dostosowane są do potrzeb każdej grupy wiekowej, aby umożliwić naukę jak największej grupie osób. Dzięki temu z uczenia się przez internet mogą korzystać zarówno dzieci jak i osoby starsze. Zdalne kursy wykorzystujące różne metody przyspieszające zdobywanie nowej wiedzy to również doskonały pomysł dla zabieganych pracowników czy zapracowanych przyszłych mam. To także dobre rozwiązanie dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Brak konieczności dojeżdżania na zajęcia dalekie kilometry powoduje, że to idealna alternatywa dla niezmotoryzowanych. Dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie czasu poświęconego na komunikację miejską.

angielski online - nauka

Kurs angielskiego- szeroka gama dostępnych możliwości. Co wybrać?

Szeroki wachlarz usług oferowanych przez szkoły angielskiego on-line pozwala wybrać ofertę w jak największym stopniu dopasowaną do potrzeb zainteresowanych. Certyfikowani lektorzy zapewniają wysoki poziom nauki. Dostępne są zarówno zajęcia indywidualne, jak i w grupach. Czas trwania poszczególnych ćwiczeń przy wykupionym kursie również podlega modyfikacji. Takie zajęcia pozwalają na kontakt z lektorem i tym samym zadbanie o prawidłową wymowę. Szkoły języka angielskiego oferują także samodzielne interaktywne platformy żeby zadbać o komfort wszystkich uczniów. Niektóre z nich oferują dodatkowe opcje jak np. papierowe ćwiczenia czy podręczniki do użytku w domu.

Angielski przez internet na własną rękę- przydatne darmowe aplikacje i witryny.

Dostęp do internetu zarówno na komputerze czy telefonie to przepustka do skorzystania z darmowych okresów próbnych szkół angielskiego online, ale również aplikacji na telefon. Inteligentne pomysły stworzone przez wykwalifikowanych informatyków praktyczne rozwiązania łączą się łatwością użytkowania. 
W tabeli zostały przedstawione przykładowe aplikacje cieszące się dużym uznaniem wśród ogromnej grupy użytkowników.

AplikacjaCechy charakterystyczne
Duolingo spersonalizowana nauka przez 5 min dziennie, wirtualne nagrody, krótkie lekcje podzielone tematycznie, darmowa, intuicyjna aplikacja
HelloTalk Learn Languagesspołecznościowy kurs językowy, nauka przez rozmowę, darmowa, pozwala na nawiązanie nowych znajomości
SuperMemounikalne kursy podzielone na bloki, darmowa, powtórki, synchronizacja z dodatkowymi urządzeniami
Busuu nauka słownictwa i gramatyki, kursy językowe, niektóre funkcje dodatkowo płatne
eTutorgry językowe, lekcje, powtórki, statystyki nauki
Audiobooks from Audible klasyczne dzieła za darmo, inne dodatkowo płatne, książki i materiały źródłowe umożliwiające naukę języka angielskiego online

Główne zalety nauki przez lekcje on-line.

Istnieje wiele plusów przyswajania nowego słownictwa języka angielskiego on-line. Jedną z największych zalet jest możliwość nauki z każdego miejsca na świecie w preferowanym przedziale czasowym. Nauka w komfortowych dla ucznia warunkach często pozwala uzyskać lepsze rezultaty. Poprawa wyników w krótkim czasie umożliwia pokonanie bariery językowej w mówieniu.

Zajęcia z doświadczonymi lektorami języka angielskiego online zapewniają co najmniej taką samą jakość szlifowania wymowy jak w przypadku spotkań stacjonarnych. Łatwe w obsłudze intuicyjne kursy przeważnie wymagają od użytkowników jedynie sprawnego urządzenia z dostępem do internetu, natomiast lekcje z lektorem narzucają konieczność posiadania słuchawek z mikrofonem i opcjonalnie kamerki.

Wysoka jakość świadczonych usług nauki angielskiego online w połączeniu z konkurencyjnymi cenami to dobra inwestycja w przyszłość i pierwszy krok do nawiązania nowych przyjaźni za granicą. Jak twierdził Benjamin Franklin, „Inwestycja w wiedzę ma najwyższą stopę zwrotu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *