Angielski dla Twojego dziecka

angielski online dla dzieci

Nauka języka angielskiego staje się coraz bardziej popularna. Często podejmują się jej już dzieci w przedszkolach. Warto pamiętać, że dzieci najszybciej i najbardziej efektywnie uczą się poprzez zabawę. Dlatego treści językowe trzeba im przedstawiać w taki sposób, by mogły jednocześnie uczyć się i bawić. Takie rozwiązania oferują niektóre szkoły językowe. Jednak można poznać ich metody i uczyć swoje dziecko również samodzielnie w domu.

Nauka poprzez piosenki

Dzieci są zainteresowane muzyką, nowymi melodiami i dźwiękami. Dlatego dobrym pomysłem będzie uczenie ich piosenek po angielsku Przede wszystkim warto nauczyć dziecko śpiewać alfabetu, ponieważ to ułatwi mu dalszą naukę języka. W sprzedaży dostępne są również różnego typu kasety z piosenkami edukacyjnymi dla najmłodszych. Nagrane są na nich piosenki, które koncentrują się na nauczeniu dzieci słownictwa związanego z danym tematem. Często nauka samego słowa połączona jest z kojarzeniem charakterystycznego dźwięku. Jest to znany i od dawna wykorzystywany zabieg mnemotechniczny. W ten sposób dzieci mogą nauczyć się nazw zwierząt, albo pojazdów.

Graj się i baw

Świetnym pomysłem na zainteresowanie dzieci językiem angielskim jest również stworzenie różnego typu gier i zabaw edukacyjnych. Najprostszym pomysłem będzie samodzielne namalowanie planszy do gry, w której dzieci rzucają kostką, a przesuwając się swoim pionkiem muszą wykonać konkretne zadania. Można poprosić między innymi o policzenie do dziesięciu, wymienienie kilku kolorów, czy nazwanie obiektów, które znajdują się w danym pokoju. Taki sposób nauki będzie również odpowiedni dla dzieci w przedszkolach, które będą mogły bawić się w większej grupie.

angielski online dla dzieci

Bajki po angielsku

Warto również wiedzieć, że dzieci mogą uczyć się języka oglądając anglojęzyczne bajki. Mają bowiem łatwość zapamiętywania ich treści, szczególnie gdy słownictwo nie jest zbyt skomplikowane. Mogą być to kreskówki lub odpowiedniki bajek, które dziecko wcześniej widziało w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *